Yeni Trend Düğünler

Büyük balo salonunda, yüzlerce davetlinin önünde “evet” demek, artık her gelinin hayali değil. Artık çoğunun hayallerini, daha özellikli bir yerde, sadece sevdiklerinin önünde dünya evine girmek ve uzun bir hafta sonuna yayılan organizasyonla gönlünce eğlenmek süslüyor.

Görkemli balo salonlarında, gelinin kendini prenses gibi hissettiği düğünlerin modası geçiyor. Çünkü gelinlerin yaşı büyüdü! Artık kendi parasını kazanan, kendi hayatının direksiyonunu kendi elinde tutan gelin adayları, prenses olmak istemiyor, düğününün tadını çıkarmak, sevdikleriyle gönlünce eğlenmek istiyor! Anne-babaların, “Aman Selma Teyze’ne ayıp olmasın, fakat Mükerrem Amca’nları çağırmasak olmaz” duygusallığından uzaklaşmanın tek yolu da, uçağa atlayıp, uzak bir yerlere gidip, nikah defterine imza atmak. Ve işte destinasyon düğünleri böyle doğuyor…

VENEDİK VE PARİS BAŞI ÇEKİYOR

Şaka yapıyoruz; belki de tam olarak böyle doğmadı ama artık destinasyon düğünlerinin bu sektördeki yeni trend olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz. Hollywood’un gözde bekarı George Clooney’in, Amal Alamuddin ile Venedik’in romantik atmosferinde evlenmesi, Kim Kardashian-Kanye West’in Floransa’daki masalsı düğünü, hafızalardan çıkmayan düğün anılarından ikisi…

Cemiyet hayatının birçok ünlü isimi de İstanbul yerine, Türkiye’nin Ege sahillerinde ya da dünyanın romantik bir köşesinde evlenmeyi tercih etti. İşadamı Nedim Keçeli ve güzeller güzeli eşi Gamze Keçeli de romantik Venedik’te evlenmişti. Cemiyetin yakından tanıdığı Yasemin Hekimoğlu ve Umur Gençoğlu da aynı şekilde… En sevilen destinasyonlardan İtalya’nın başkenti Roma’da evlenenler arasında Selin Denizli-Abdullah Burnaz, Şükran Ovalı-Caner Erkin, Pelin Batu-Macit Bitargil, Hamdi Alkan-Selen Görgüzel çiftleri de var. Paris de en romantik düğün destinasyonlarından biri… Kıvanç-Başak Dizer Tatlıtuğ’un romantik düğününü kim unutabilir? Kenan Doğulu-Beren Saat’in Los Angeles’ın Malibu sahilindeki düğünü de unutulmazlar arasında…

KÖY DÜĞÜNÜ YAPAN DA VAR

Sadece yurtdışı değil, Türkiye’nin güney sahilleri ve farklı otantik yerleri de sevilen destinasyonlarından. Esra Eczacıbaşı-Murat Coşkun’un Bodrum’daki dillere destan düğünü ya da Emine Boyner-Ali Kürşat’ın Ayvalık’taki uzun bir hafta sonuna yayılan düğünü, cemiyet düğünlerinin de artık farklı bir şekilde yapıldığını gösterdi. Aynı şekilde Sinem Kobal-Kenan İmirzalioğlu’nun Cunda’daki romantik töreni ve Azra Akın-Atakan Koru’nun Trakya’daki köy düğünü de gelin ve damat adaylarına farklı ufuklar açtı.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR!

Tabii ki şu anda koronavirüs salgını yüzünden düğün organizasyonu, hele ki destinasyon düğünü organizasyonu yapmak biraz zor görünüyor. Ancak hemen yarın evlenmiyorsanız, yine de bu yönde bir plan yapabilirsiniz. Destinasyon düğününü planlarken ise, yaşadığınız şehirde yapacağınız bir düğünden çok daha farklı bir organizasyona girişmeniz gerekiyor. Bunun için neler yapılması gerektiğini bir araya getirdik…

*Öncelik olarak düğün tarihi ve yeri belirlendikten sonra davetli listesi çıkarmalısınız. Ve davetiyeleri en erken tarihte göndererek, davetlilerin de seyahat hazırlığı yapmaları için zaman tanımalısınız.
*Misafirlerinizin tüm konforundan siz sorumlusunuz. Uçak detayları, havaalanlarından transferleri, konaklamaları, kuaför hazırlıkları gibi, normalde kendi şehrinizde evlendiğinizde ilgilenmeyeceğiniz detayları göz ardı etmemelisiniz.
*Yurtdışında evlenecekseniz, gereken tüm evrakları önceden hazır ettiğinizden emin olmalısınız. Hiçbir şeyi son dakikaya bırakmamalısınız.
*Kendinizi iyi hissettirecek kuaförünüzü ve makyözünüzü de yanınızda götürecekseniz, onların da hazırlığı için zaman tanımayı ve sorumluluklarını üstlenmelisiniz.
*Normalde artık seyahatlerinizde çok fazla eşya götürmüyorsanız bile, evlenirken her şeyin yanınızda olmasını isteyeceksiniz. İş çamaşırınızdan çorabınıza kadar yanınıza almak istediğiniz her kıyafet, aksesuar ve bakım malzemesi için ayrıntılı bir liste yapmanızı öneriyoruz. Bu listeyi haftalar öncesinden yapın ki, aklınıza geldikçe ekleme/çıkartmalar yapabilirsiniz.
*Planlama için kendinize zaman tanımalı ve güvendiğiniz bir organizasyon şirketiyle anlaşarak, tüm detayları kalem kalem üstünden geçmelisiniz.
*Son bir öneri; her şeyle tüm detaylarıyla siz ilgilenmek zorunda değilsiniz! Profesyonellere, arkadaşlarınıza ve ailenizin bireylerine bırakın işleri, siz sadece kendinizle ilgilenin ve en güzel hafta sonunuzun tadını çıkarın…

Henüz yorum yapılmamış

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.