Venedik Film Festivali’ni Organizatörler Planlanan Tarihte Yapılacağının Müjdesini Verdi.

Yıldızlarla dolu Venedik Film Festivali’nin planlandığı gibi Eylül ayında gerçekleşmesi bekleniyor.

Organizatörler, Venedik Film Festivali’nin planlandığı gibi devam etmesi planlanıyor. İtalyan kentinde her yıl Eylül ayında gerçekleşen yıldızlarla dolu etkinlik, iptal edilmeye, ertelenmeye veya Cannes da dahil olmak üzere sanal versiyonlarına dönüştürülmeye zorlanan benzerlerinin çoğundan farklı olarak fiziksel bir etkinlik olarak düzenlenecek.

Veneto valisi Luca Zaia, Venedik Film Festivali’ne 2 ve 12 Eylül tarihleri arasında planlanan tarihlerde devam etmek için yeşil ışık verildiğini doğruladı, ancak daha az film olacağı konusunda uyardı. Ayrıca, pandeminin bir sonucu olarak gerekli güvenlik önlemleri ve korumalar ile olayın geçmişte olduğundan biraz farklı görünmesi bekleniyor.

Dünyanın en uzun süredir devam eden film festivali olan Venedik Film Festivali’nin Sanat Yönetmeni Alberto Barbera “Hepinizin festivali, bu zor zamanlarda bile sinemayı canlı tutmak için yeni bir başlangıç ve güçlü bir işaret vermek için kullanmak isteyip istemediğinizi bilmeden bir festival planlamanın imkansız olacağını biliyoruz.” dedi.

Henüz yorum yapılmamış

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.