Gerçek Hayattan Sinemaya Uyarlanan Filmler

Film seyrederken içerisinde gerçek hikayeler mi arıyorsunuz? O zaman gerçek hayat hikayelerine dayanan film listemize göz atmalısınız.

Coronavirüs pandemisi sebebiyle evde geçirdiğimiz zamanlarda film izlemek için bolca vaktimiz var. Eleme aşamasında işinizi kolaylaştırmak için gerçek hayatları konu alan filmleri sizin için derledik.

1/6 Lost Girls (2020)

2000’lerin başında New York’taki bir seri katilin hikayesini konu alan Lost Girls, kaybolan kızların hayatlarını ayrıntılarıyla anlatıyor. Filme konu olan bu seri katilin ise hala kimliği belirlenememiş.

2/6 Extremely Wicked, Sockingly Evil and Vile (2019)

Başrolü Zac Efron’un üstlendiği filmde, Florida’da idam edilen ünlü seri katil Ted Bundy’nin hayatı anlatılıyor. Yakışıklılığı sayesinde kadınları etkileyen Ted’in Liz adında bir kız arkadaşı da var. Kadınların hayatını alt üst eden Ted, kız arkadaşı ile sorunlu bir ilişkiye sahip.

3/6 Moneyball (2011)

Beyzbol takımını kısıtlı bir bütçe ile yoktan var etmeye çalışan Billy Beane, kendi yöntemlerini kabul ettirmek konusunda ısrarcı davranıyor ve bu uğurda bildiğini okumaktan asla vazgeçmiyor.

4/6 The Two Popes (2019)

Vatikan duvarlarının ardında yaşananları merak ediyorsanız The Two Popes, doğru adres. O duvarlar arkasında iki güç sahibi adamın kendilerini güven altına almak için yaptıklarına tanık olacaksınız. Geçmişin izleriyle karşılaşmak zorunda kalan bu iki adamın ortak hedefi ise aynıdır: Güvenli bir gelecek oluşturmak…

5/6 Lion (2016)

Gerçek olmasına inanmak güç olsa da hikaye 5 yaşındaki Saroo Brierly’nin bir trene binip Hindistan’daki evinden 930 mil uzağa gitmesiyle başlar. Annesi onu aramak için polisleri seferber etmiş olsa da o Avustralya’da bir aile tarafından evlat edinilmiştir bile.

6/6 Molly’s Game (2017)

Olimpiyattaki yenilgisinden sonra kayak sporunu bırakan Molly Bloom’un yeni bir hedefi vardır: Hollywood’un zengin insanları için yüksek bahisli poker oyunları organize etmek… 8 yıl boyunca bu işle uğraşan Molly, FBI faktörünü göz ardı etmeyi nasıl başaracak?

Henüz yorum yapılmamış

Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.