İstanbul'da En Yüksek Fiyatlı İftar Sofraları

'Üç kuruş fazla olsun, benim olsun' diyenler için Zomato’nun da yardımıyla küçük bir araştırma yaptık ve İstanbul’un en pahalı iftar menülerini bir listede buluşturduk. İşte karşınızda Ramazan’ın en pahalı menüleri!


Tuğra Restaurant & Lounge

Çırağan’ın içerisinde yer alan Tuğra Restaurant’ın Osmanlı mutfağının en özel lezzetleriyle hazırladığı iftar menüsünün kişi başı fiyatı 265 TL. E haliyle listemizin ilk sırası hiç şüphesiz onların.

Spago - St. Regis

Nişantaşı’nın en görkemli ve lüks otellerinden olan St. Regis’in içerisinde yer alan Spago da lüksü sevenler için doğru bir adres. İftar menülerinin kişi başı fiyatı ise 165 TL.

Ist Too - Shangri-La Bosphorus

Beşiktaş’ta Shangri-La Bosphorus otelin içerisinde hizmet veren IST TOO Hint mutfağının sevilen adreslerinden olmasına rağmen Ramazan için Osmanlı menüsü çalışarak konukları için özel bir iftar kombinasyonu hazırlamış. Bu özel menünün fiyatı ise 165 TL.

Kız Kulesi Restaurant

İstanbul’un en muhteşem manzarasında yemek yemenin bir maaliyeti olmalı tabii ki! Kız Kulesi Restaurant’ın Ramazan’a özel olarak hazırladığı menü kişi başı 160 TL.

Lacivert Restaurant

Boğaz’da harika bir iftar yemeği yemek isteyenler 160 TL karşılığında Lacivert Restaurant’ın özel iftar menüsünü deneyimleyebilirler.

The Brasserie - The Grand Tarabya

Mavi Balık - Kuruçeşme

Kuruçeşme sahilinde yer alan Mavi Balık da özel iftar menüsüne biçtiği fiyatla bu listeye girmeyi başardı. Deniz ürünleri ağırlıklı Mavi Balık iftar menüsünün fiyatı 140 TL.

Atelier Real Food - The Ritz Carlton

İstanbul’un en lüks otellerinden olan The Ritz Carlton’ın içerisinde yer alan Atelier Real Food’un özel iftar menüsünün kişi başı fiyatı 135 TL.

Suda Kebap

Kuruçeşme Suada’nın içerisinde yer alan Suda Kebap’ta iftar yaparak lezzetli kebaplarından tatmak için ödemeniz gereken kişi başı fiyat 120 TL.

Toro Steakhouse

İstanbul’un sevilen steakhouselarından olan Toro’nun etseverler için hazırladığı özel iftar menüsünün kişi başı maaliyeti 120 TL.

 

KAYNAK: zomato.com
 

  • PAYLAŞ:
YORUM YAP
ETİKETLER Toro Steakhouse, Suda Kebap, Atelier Real Food - The Ritz Carlton, Mavi Balık - Kuruçeşme, The Brasserie - The Grand Tarabya, Lacivert Restaurant, Kız Kulesi Restaurant, Ist Too - Shangri-La Bosphorus, Spago - St. Regis, Tuğra Restaurant & Lounge, İstanbul Magazin Haberleri, İstanbul Yeme-İçme