Kubilay Penbeklioğlu "Çok Komik Bir Oyun!"

Shakespeare'in en sevilen komedilerinden "12. Gece"de rol alan usta oyuncu Kubilay Penbeklioğlu, gördükleri ilgiden bir hayli memnun.


"12. Gece" de Sir. Tobi’yi oynayan Kubilay Penbeklioğlu, "Çok komik bir oyun. Serseri alkolik bir adam Tobi. Biraz marjinal bir adam, özünde duygusallık olan ve bu duygusallığını kapatmak için alkole başlayan bir karakter. Oyunda kilit bir rolü var." dedi.

Başrolde ki Olivia’nın (Bennu Yıldırımlar) dayısı Tobi’yi oynayan Kubilay Penbeklioğlu, "Oyuna ilgi o kadar büyük ki anlatamam, birçok arkadaşımıza davetiye bulmakta zorlanıyoruz. Muhtemelen bir çok ödüle de aday gösterilecek bu oyun" dedi.

Serdar Biliş’in çağdaş bir yorumla sahneye koyduğu 12. Gece’de Bennu Yıldırımlar, Levend Öktem, Senan Kara Tutumluer, Özge Özder, Kubilay Penbeklioğlu, Mana Alkoy, Pınar Aygün, Seda Fettahoğlu, Berk Samur, İsmet Şahin, Erkan Sever, Doğan Şirin, Eylül Soğukçay, Ersin Umulu, Tolga Yeter rol alıyor.
"12 Gece" adlı oyun 6 Ocak ‘ta Harbiye de, sonrasında ise Ümraniye sahnelenecek.
 

  • PAYLAŞ:
YORUM YAP
ETİKETLER Kubilay Penbeklioğlu, Bennu Yıldırımlar, Levend Öktem, Senan Kara Tutumluer, Özge Özder, Kubilay Penbeklioğlu, Mana Alkoy, Pınar Aygün, Seda Fettahoğlu, Berk Samur, İsmet Şahin, Erkan Sever, Doğan Şirin, Eylül Soğukçay, Ersin Umulu, Tolga Yeter, Harbiye İstanbul, Ümraniye İstanbul, İstanbul kültür-sanat, İstanbul Etkinlikleri