Batı Yakası Hikayesi Tekrar Sahnelerde

Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), sinema uyarlamasıyla 10 dalda Oscar ve Grammy ödülü alan Broadway klasiği 'Batı Yakası Hikayesi'ni yeniden sahneleyecek.


MDOB, Leonard Bernstein'in 'Batı Yakası Hikayesi' müzikalinin Mersin prömiyerini, şef İbrahim Yazıcı yönetiminde 17 Ekim saat 20.00'de Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde yapacak. Şarkı sözleri Stephan Sondheim'e ait eseri, uluslararası ödüllü koreograf Mehmet Balkan sahneye koyarken, dekor tasarımını Tayfun Çebi, kostüm tasarımını Aydan Çınar, ışık tasarımını Tarı Deniz üstleniyor. Eserin reji yardımcılığını Melih Öztürk, Aslı Onaç Aytekin, koreografi asistanlığını Mahmut Akyol ve Kürşat Kılıç gerçekleştiriyor. Video projeksiyonu Ahmet Şeren yaparken, koroyu Oleg Constantinov ve Orhan Öner Özcan hazırladı.

Kalabalık bir kadronun görev aldığı eserde başlıca rolleri Sevil Erçak, Funda Hayfavi, Bilal Doğan, Atay Ergezen, Nihan Evren, Neslihan Ulaş, Yusuf Ziya Büyükaslan, Hulusi Polat, Korhan Dinçer, Mehmet Erkoç, Ayşe Pınar Balay, Dilara Köse, Başak Yıldız, Melahat Yavuz, Burcu Özdoğan, Okan Fidan, Melis Sena Yeşiller, Serkan Karagöz, Baran Taner, Ali Ulvi Karaca, Emrah Erdem Gedik, Orhan Güllüler, Deniz Karausta, Tolga Erden, Serkan Sevinç, Levent Yetkin, Ercüment Şirin, Mahmut Akyol, Serbülent Biçer dönüşümlü olarak paylaşıyor.

İlk 1957'de New York'ta Sahnelendi

New York'ta, 1957 yılında Winter Garden Theatre'da ilk kez sahnelenen ve başta Avrupa olmak üzere pek çok dünya sahnelerinde yer alan müzikal, 1961 yılında sinemaya uyarlandı. Eser 10 dalda Oscar ve Grammy ödülleriyle birlikte 20'den fazla ödül aldı. W. Shakespeare'in Romeo ile Jülyet eserinin modern uyarlaması olarak da görülen eser, görkemli sahneleri, müziği ve danslarıyla işitsel ve görsel bir şölen sunuyor. Müzikal 1950'li yılların New York sokaklarında yaşayan asi gençliğin öyküsünü anlatıyor. 

  • PAYLAŞ:
YORUM YAP
ETİKETLER Mersin Devlet Opera ve Balesi, Batı Yakası Hikayesi, İbrahim Yazıcı, Mehmet Balkan, Tayfun Çebi, Aydan Çınar, Tarı Deniz, Melih Öztürk, Aslı Onaç Aytekin, Mahmut Akyol, Kürşat Kılıç, Ahmet Şeren, Oleg Constantinov, Orhan Öner Özcan, istanbul etkinlikleri