Aşkın ve İhtirasın Kült Yapıtı Romeo&Juliet İçin Son 1 Hafta

Tüm görkemiyle sahnelenecek ölümsüz aşkın hikayesi "Romeo&Juliet" ile İstanbullular, 3-8 kasım tarihlerinde hüznü ve romantizmi yaşayıp, efsane aşka şahitlik edecekler!


Dünyanın en ünlü hüzünlü aşk hikayesi Romeo & Juliet, IEG Live organizasyonuyla bir kez daha İstanbul’da… William Shakespeare’in yüzyıllardır değerini ve güncelliğini koruyan başyapıtlarından biri olan Romeo & Juliet; hüznün ve romatizmin duygularını tüm derinliğiyle harekete geçiren müzikleri ile ölümsüz aşk’ı Toshiba sponsorluğunda 3-8 Kasım tarihlerinde ve sadece 8 eşsiz performansla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahneleyecekler.

Shakespeare’in ölümsüz eseri, bu yeni yorumda 25.948 kelime kullanılarak; Giuliano Peparini’nin özgün rejisi, Gérard Presgurvic’in besteleri ve Vincenzo Incenzo’nun sözleri ile bir kez daha hayat buluyor. Yüzyıllar önce Verona’da yaşanan bu aşk hikayesi Romeo & Juliet, İtalyan David Zard’ın modern yorumu ve 3 boyutlu dijital sahne düzenlemesiyle bir kez daha romantik rüzgârlar estirecek.

Ölümsüz Aşka Adanmış Bir İlahi; Romeo & Juliet Aşkına Şahitlik Etmek İçin Son 1 Hafta

Romantik İtalyanlar 270 den fazla kostüm…13 tır dolusu dekor… sahne üstünde 45 sanatçı ile İstanbul’da Aşk rüzgarları estirmeye geliyorlar!

İtalya’da 8 ay içinde 400 bini aşkın izleyici tarafından ayakta alkışlanan ve 45 sanatçının rol aldığı gösteri; müziği, sözleri, kusursuz koreografisi ve yönetmenliği ile “güzelliğe ve farklılığa adanmış bir ilahi” olarak değerlendiriliyor. 270’ten fazla kostümün sahneye taşındığı ve 23 farklı sahneden oluşan oyunun sahne arkasında; 40 teknisyen, 6 kişilik iletişim ekibi ve 15 kişilik yapım ekibi görev yapıyor. 13 tır dolusu dekor, kostüm ve teknik malzeme ile İstanbul’a gelecek olan Romeo & Juliet, daha önce hiçbir gösteride kullanılmamış 3 boyutlu dijital sahnenin yanı sıra projeksiyon ve video mapping teknolojisiyle izleyenleri büyülüyor.

Gelmiş geçmiş en büyük aşk öyküsünü özgün ve hayranlık uyandıran bir yorumla sahneye taşıyan gösterinin son biletleri Biletix’te.
 

  • PAYLAŞ:
YORUM YAP
ETİKETLER Romeo&Juliet İstanbul, İstanbul Romeo&Juliet, IEG Live Organizasyon İstanbul, William Shakespeare istanbul, Zorlu Performans Sanatları Merkezi İstanbul, İstanbul Zorlu Performans Sanatları Merkezi, David Zard, İstanbul etkinlikleri