Ulusal Sosyal Hizmetler Kongresi 8. Kez Gerçekleştirildi

8. Ulusal Sosyal Hizmetler Kongresi, Ankara Üniversitesi ATAUM Kongre Salonu’nda gerçekleşti.


Ihlamur Konağı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nin ana sporsorluğunda gerçekleşen kongre 2 gün sürdü. Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği (SHUDER) Genel Merkezi ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde örgütlü Derneğin 23 Şubesi’nce düzenlenen 8.Ulusal Sosyal Hizmetler Kongresi’ne Akademisyenler, bürokratlar ve uzmanlar konuşmacı olarak katıldı. İlki 1959 yılında düzenlenen ve 1994 yılından sonra 5 yılda bir yinelenen Kongre’yi çok sayıda öğrenci, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, sosyal hizmet uzmanları ve vatandaş izledi.
Kongrenin açılışında, açılış konuşmalarının ardından bir plaket töreni düzenlendi. SHUDER Genel Başkanı Bülent Karakuş ve Başkan Arzu İçağasıoğlu Çoban, sponsorlar ve konuşmacılara plaket taktim etti.

İki gün boyunca süren 8. Ulusal Sosyal Hizmetler Kongresi’nde; Sosyal politikanın dönüşümü açısından yerelleşmenin yeri ve önemi, yerelleşme sürecinde sosyal hizmetlerin sunumunun nasıl olacağı, dünyada ve ülkemizdeki uygulamalar ışığında bilimsel ve mesleki boyutları tartışıldı.

Yaşlılar Geçmişimiz

Ihlamur Konağı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi adına konuşan Hayriye Sungur; "Aileler, yaşlılar, gençler, çocuklar ve kadınlar için yapacağınız her çalışmada yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz.
Hepimiz için önemli olan iki şey var. Geleceğimiz olan çocuklarımız ve geçmişimiz olan yaşlılarımız. Biz Ihlamur Konağı olarak durduğumuz yerin önemi ve hassasiyeti ile daha gidilecek çok yolumuz olduğuna inanıyoruz. Biz yol aldıkça insanların yaşlı bakım merkezlerine olan önyargılarının değişeceğine inanıyoruz" dedi.
 

  • PAYLAŞ:
YORUM YAP
ETİKETLER Ulusal Sosyal Hizmetler Kongresi İstanbul, İstanbul Ulusal Sosyal Hizmetler Kongresi, Ankara Üniversitesi, ATAUM Kongre Salonu, Ihlamur Konağı Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, İstanbul Magazin, İstanbul Cemiyeti, Bülent Karakuş, Arzu İçağasıoğlu Çoban